Otázka, na kterou bohužel neexistuje tak jednoznačná odpověď, přesto se vám ji pokusíme co nejvíce ulehčit, abyste si mohli udělat představu o přibližné kalkulaci na hrubou stavbu.

V první řadě je nutné rozlišovat, jakým způsobem bude hrubá stavba realizována.

  • Stavění svépomocí
  • Realizace prostřednictvím zedníků
  • Výstavba stavební firmou na klíč

Každá z těchto variant má samozřejmě své výhody a nevýhody. Zároveň přináší velkou možnost variability, s níž také ušetříte.

Příklad hrubé stavby rodinného domu

Pokud si vyberete dvoupatrový objekt o velikosti zastavěné plochy 10 x 10 m, můžete se při porovnání jednotlivých nabídek dostat k velice rozdílným cifrám.

Nejlevnější hrubá stavba

Každý by určitě vsadil na to, že hrubá stavba svépomocí vyjde na minimum peněžních prostředků. To je však velice relativní, jelikož záleží na zručnosti stavitele a také jeho časových možnostech.

Výše uvedený objekt je možné vystavit do 200 000 Kč, otázkou ale je, za jak dlouhou dobu. Přenecháte-li tuto činnost zručným řemeslníkům, mohou být náklady obdobné, přibližně cca 230 000 Kč. Jen s tím rozdílem, že hrubá stavba bude vybudována během jednoho měsíce a nikoliv v delším časovém horizontu.

I hrubé stavby na klíč mají šanci

Dveře byste mimochodem neměli zavírat ani před firmami, které hrubé stavby realizují na profesionální úrovni. Trh je totiž těmito subjekty skutečně přesycen, proto vzniká velice silné konkurenční prostředí.

Narazit můžete jak na cenovou nabídku přesahující 500 000 Kč, tak na tu, jež bude poloviční.

Ideální variantou je volba zlaté střední cesty, kdy si na budování hrubé stavby vezmete zkušené pomocníky a nákup stavebního materiálu budete mít plně pod svoji kontrolou. Jsou to právě tyto malé drobnosti, jež mohou ovlivňovat celkové náklady na kompletní výstavbu.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *