Chorvatsko, to nejsou pouze překrásné pláže, dokonalá krajina a výjimečně čisté moře svádějící k nejrůznějším vodním hrátkám. Tato destinace, to je hlavně cenově dostupná dovolená pro každého. Možná i proto je tento stát a jeho letoviska nejnavštěvovanější z pohledu českých turistů.

Prostřednictvím níže uvedených cen vás tak přesvědčíme o tom, že dnes již pravděpodobně nemá cenu vyrážet s autem plným zásob, protože převážné množství surovin si tam koupíte za téměř totožné ceny, jako u nás.

Ubytování a pohonné hmoty

V první řadě se budete zajímat jistě o nocleh, který je možné realizovat prostřednictvím nejrůznějších apartmánů, jejichž cenové rozpětí je zhruba mezi 250 Kč až 850 Kč za noc. Běžný standard je tak stejně nákladný, jako kterýkoliv penzion v České republice.

Chcete-li čas od času vyrážet na všemožné výlety, budete pokukovat také po cenách místního benzínu a nafty. V tomto případě nehledejte žádné rapidní odlišnosti s našimi pumpaři. Průměrná cena benzínu je kolem 35 Kč a nafty 32 Kč.

Vyrážíme nakupovat

Pokud prahnete po ekonomickém nakupování, určitě se zaměřte na místní konzumy, tedy klasické samoobsluhy menšího charakteru, které mají z hlediska sortimentu a ceny jistě mnohé, co nabídnout.

Nápoje

K typicky poptávanému zboží patří bezpochyby voda 1 l (19 Kč) nebo známé pivo Karlovačko 0,5 l (25 Kč). Jen málokdo však odolá lahodnému červenému vínu 0,75 l (od 75 Kč).

Zdravá snídaně

Rádi jistě nepohrdnete chlebem 0,5 Kg (28 Kč), k němuž si dáte trvanlivé mléko 1 l (24 Kč), popřípadě máslo 250 g (50 Kč) s ovocným jogurtem (13 Kč).

Pořádný kus masa

Obědy byste při pobytu samozřejmě neměli také šidit. Kuře 1Kg (od 85 Kč), vepřové 1 Kg (od 100 Kč) nebo telecí 1 Kg (od 200 Kč). K tomu vynikající těstoviny (30 Kč) nebo okurky 1 Kg (35Kč) a dennímu pokrmu jednoduše není co vytknout.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *