Ověření podpisu se díky službě Czech POINT stalo naprosto dostupnou záležitostí. Dnes již nemusíte vyhledávat nejrůznější notáře a podobné právní odborníky, kteří by vám ověřili podpis. Prostřednictvím uvedené služby lze navštívit jak libovolný městský či obecní úřad, tak kteroukoliv pobočku České pošty, kterých je po území České republiky více, než dost.

Co je to ověřování podpisu?

Jde ve své podstatě o určitou legalizaci, která je potvrzením o tom, že jste konkrétní listinu podepsali vlastnoručním podpisem. Ten je třeba provést před ověřující osobou. Zkrátka stvrzení vlastního podpisu.

Omezení při ověřování podpisu

Setkat se mimochodem můžete i s určitým omezením, při němž vám pracovník pobočky nebo úředník nebude chtít podpis ověřit.

Tyto situace se týkají například ověřování zcela prázdné listiny, což bezpochyby není možné. Narazit můžete také s dokumentem, který není kompletně vyhotoven v českém nebo slovenském jazyce. Problémy ovšem nastávají i tehdy, je-li váš podpis v jiném jazyce, tedy není psán latinskými písmeny.

Za zcela samozřejmé se považuje, že ověřující osoba nemůže ověřit podpis sama sobě.

Jednotná cena za ověřený podpis

Zvolíte-li pro ověření vlastnoručního podpisu instituci České pošty, počítejte s tím, že vás tato služba vyjde na 30 Kč za jeden podpis na listině. Pakliže těchto podpisů chcete ověřit mnohem více, je třeba tuto částku násobit.

Ověřován je však pouze podpis, nikoliv obsahové sdělení, za které ověřovatel v žádném případě neručí.  Pravdivost uvedených údajů nebo jejich správnost není v kompetenci ověřující osoby, která se zaměřuje pouze na váš vlastnoruční podpis.

V případě legalizace několika dalších kopií je možné využít i ostatních služeb České pošty, které vám kromě kopírování nabízí i vidimaci, tedy ověřování listin. Vše na jednom místě.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *