Využívání právních služeb není zrovna nejlevnější záležitostí. Právník je totiž vzdělaným člověkem, který je schopen provést vás nejrůznějšími paragrafy a zákony, jež vedou k vyřešení vašeho problému. Je tedy zcela logické, že za služby tohoto charakteru řádným způsobem zaplatíte.

Je nutné zmínit, že jednotlivé úkony jsou poměrně individuální věcí a vždy záleží na konkrétním případu. I přesto lze stanovit průměrnou hodinovou sazbu, popřípadě platby za patřičné úkony.

Cena za hodinu právních služeb

Tento údaj má velice široké rozpětí a liší se od volby právní kanceláře. Pakliže jde však o nenáročnou právní oblast, můžete počítat s tím, že si právník řekne od 500 Kč do 2 500 Kč za hodinu.

Ze strany právníka se jedná o profesionální pomoc a předložení požadovaných informací v té nejsrozumitelnější podobě.

Náklady na jednotlivé procesy

Existují ale některé právní úkony, které si drží poměrně stabilní cenu. Jsou to služby, jež mohou zasahovat do nejrůznějších oblastí lidského žití.

  • Rodinné právo
  • Nemovitosti
  • Obchodní věci
  • Závazky a další

Kolik stojí ty či ony úkony?

Tak kupříkladu poměrně populární oblast nemovitostí. Potřebujete-li třeba kupní smlouvu na rodinný či komerční objekt, připravte si 3 000 Kč. U darovací smlouvy je to o 1 000 Kč méně. Vhod vám může přijít také samotná právní úschovna, jejíž náklady započínají na 3 500 Kč a rostou s uschovanou částkou.

V případě obchodu je to bezpochyby založení společnosti s ručením omezením, které právník vyřídí za 23 000 Kč. Pro smlouvu o půjčce si zase nachystejte asi 2 500 Kč.

V neposlední řadě jsou to i rodičovské záležitosti, kde za návrh za rozvod zaplatíte 1 500 Kč. I dohody o vypořádání společného jmění manželů něco stojí a z vaší peněženky vytáhnou 2 500 Kč. Pokud jde o zpracování žaloby, cena bude asi 3 500 Kč.


Další články z rubriky

Štítky: , , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *