Otěhotnění dvou partnerů je v současné době stále komplikovanější a náročnější záležitostí.  Vliv na to má pravděpodobně nejenom špatný životní styl, ale také spousta stresu a uspěchanost, včetně pozdějšího plánovaného těhotenství u žen.

Právě kvůli mnohým nezdarům partnerů jsou zde nejrůznější kliniky, které nabízí umělé oplodnění. O ně by se měl pár zajímat v okamžiku, kdy se mu nedaří otěhotnět v průběhu jednoho roku a to přirozenou cestou.

Náklady na umělé oplodnění

Každá žena a muž jsou zcela odlišnými jedinci a přichází do nemocnice s naprosto různými problémy, od nichž se také odvíjí výsledná cena za umělé oplodnění. Průměrné ceny těchto zákroků jsou však následovné.

Intrauterinní inseminace

První varianta patří k těm šetrnějším a méně nákladným léčbám. Je označována, jako IUI a je využívána hlavně v případě horší neplodnosti ze strany muže. Do ženy jsou zaváděny pouze zdravé spermie jedince, které se buď uchytí, nebo ne.

Cena za tento zákrok se pohybuje kolem 1 000 Kč až 2 000 Kč.

Mimoděložní oplodnění

Skutečným umělým oplodněním je to mimoděložní, které je nazýváno, jako metoda IVF. V tomto okamžiku si již připravte více finančních prostředků, které v počátku spolkne například doplatek za léky v hodnotě cca 5 000 Kč.

Připlatit si mimochodem můžete i za metodu ICSI, která spočívá v napíchnutí vajíček spermií a jejíž cena se může šplhat k hranici 10 000 Kč. Mnohdy se platí za prodlouženou kultivaci embryí cca 4 000 Kč.

V neposlední řadě je to také asistovaný hatching za 4 000 Kč nebo zmrazení dalších alespoň dvou embryí pro následující pokus, což je řešeno částkou cca 3 500 Kč s pravidelným ročním uchováváním za 1 000 Kč.

Umělé oplodnění je tak léčebnou metodou, která může ve finále a na základě konkrétního případu dosahovat peněžních nákladů kolem 20 000 Kč až 30 000 Kč.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *