Otěhotnění dvou partnerů je v současné době stále komplikovanější a náročnější záležitostí. Vliv na to má pravděpodobně nejenom špatný životní styl, ale také spousta stresu a uspěchanost, včetně pozdějšího plánovaného těhotenství u žen.
Právě kvůli mnohým nezdarům partnerů jsou zde nejrůznější kliniky, které nabízí umělé oplodnění. O ně by se měl pár zajímat v okamžiku, kdy se mu nedaří otěhotnět v průběhu jednoho roku a to přirozenou cestou.
Náklady na umělé oplodnění
Každá žena a muž jsou zcela odlišnými jedinci a přichází do nemocnice s naprosto různými problémy, od nichž se také odvíjí výsledná cena za umělé oplodnění. Průměrné ceny těchto zákroků jsou však následovné.
Intrauterinní inseminace
První varianta patří k těm šetrnějším a méně nákladným léčbám. Je označována, jako IUI a je využívána hlavně v případě horší neplodnosti ze strany muže. Do ženy jsou zaváděny pouze zdravé spermie jedince, které se buď uchytí, nebo ne.
Cena za tento zákrok se pohybuje kolem 1 000 Kč až 2 000 Kč.
Mimoděložní oplodnění
Skutečným umělým oplodněním je to mimoděložní, které je nazýváno, jako metoda IVF. V tomto okamžiku si již připravte více finančních prostředků, které v počátku spolkne například doplatek za léky v hodnotě cca 5 000 Kč.
Připlatit si mimochodem můžete i za metodu ICSI, která spočívá v napíchnutí vajíček spermií a jejíž cena se může šplhat k hranici 10 000 Kč. Mnohdy se platí za prodlouženou kultivaci embryí cca 4 000 Kč.
V neposlední řadě je to také asistovaný hatching za 4 000 Kč nebo zmrazení dalších alespoň dvou embryí pro následující pokus, což je řešeno částkou cca 3 500 Kč s pravidelným ročním uchováváním za 1 000 Kč.
Umělé oplodnění je tak léčebnou metodou, která může ve finále a na základě konkrétního případu dosahovat peněžních nákladů kolem 20 000 Kč až 30 000 Kč.