Výměna motorového oleje je poměrně častou záležitostí, s níž se většina řidičů setkává minimálně jednou za dva roky, v mnoha případech i vícekrát. Na první pohled nejde o složitý technický proces, přesto je vyžadována určitá znalost konkrétního typu vozu a zručnost.

Pakliže ani jedním nedisponujete, je nejlepší obrátit se na zkušený servis, který se vám stane pravou rukou a adekvátním řešením vašeho problému s výměnou motorového oleje.

Co získáte při výměně oleje?

Je to především profesionální přístup a úspora vlastního drahocenného času. Ve většině případů jsou aplikovány originální náhradní díly, včetně kvalitních olejových směsí. To vše za doprovodu předem stanovených cen.

Zárukou v servise vám budou i odborné služby. Výměna oleje tak proběhne pod drobnohledem specialistů a vyškolených pracovníků a za přispění kvalitního a moderního náčiní, jež je k tomu zapotřebí.

Na kolik vyjde výměna oleje?

Ceny jsou samozřejmě pohyblivé, díky odlišnosti jednotlivých modelů vozidel. Navíc některá auta vyžadují speciální péči nebo mnohem kvalitnější olejové směsi. I přesto lze však stanovit průměrné ceny v závislosti na třídě a velikosti vozu.

  • Menší vozidla – cena kolem 1 600 Kč
  • Střední vozidla – cena kolem 1 800 Kč
  • Velká a luxusnější vozidla – cena kolem 2 500 Kč

Tyto částky v mnoha případech zahrnují nejenom odpovídající množství oleje, ale také olejový filtr, jež je třeba měnit při každém intervalu výměny. V ceně je samozřejmě i práce zkušeného technika. S odborností servisu se mohou ceny mírně navyšovat.

Nepodceňujte výměnu oleje

Olej je důležitou mazací složkou motorů, hlídejte si proto jeho dostatečné množství v automobilu a především pravidelnou výměnu, která je povětšinou po dvou letech nebo po určitém množství najetých kilometrů. Tyto faktory se totiž promítají do životnosti vozu.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *