Chorvatsko je pro Čechy pravděpodobně nejnavštěvovanější zahraniční destinací vůbec. Je to způsobeno především krátkou vzdáleností, jež vás může dělit od vysněného moře a zároveň jsou to i poměrně malé finanční výdaje za cestu tam i zpět.

Kromě klasického benzínu či nafty se musíte připravit také na dálniční poplatky, jež celou cestu o něco prodraží. Zvolíte-li klasický výjezd do Chorvatska, který může vést například přes Vídeň, Graz a Maribor až do Záhřebu, poskytneme vám několik praktických informací. Tato cesta vzdálená asi 680 km má totiž své finanční úskalí, stejně, jako kterákoliv jiná.

Dálniční známky

Prvním výdajem budou bezpochyby dálniční známky. S těmi si určitě nemusíte dělat hlavu v Německu, pokud byste zvolili okružní jízdu. V Rakousku si však připravte minimálně 215 Kč za známku s platností 10 dnů. Nežli se ale proplete touto zemí, je třeba připočíst i výdaje za tunely v celkové hodnotě cca 300 Kč až 500 Kč, v závislosti na volbě konkrétní cesty.

Přejedete-li do Slovinska, čeká vás týdenní dálniční známka, která zde vyjde zhruba na 400 Kč.

Poslední zastávkou bude Chorvatská hranice, kde si nachystejte kolem 200 Kč až 500 Kč, s přihlédnutím k tomu, jak daleko na jih hodláte vyrazit.

Náklady na benzín

Kromě výše uvedeného je to samozřejmě benzín, jehož cena je poměrně proměnlivá. Nutno však zmínit, že ať už projíždíte kteroukoliv z uvedených zemí, pokaždé se průměrná náklady budou rovnat těm, jež jsou v České republice.

Vyzkoušejte cestu přes Slovensko a Maďarsko

Vydat se samozřejmě můžete i zcela jinou trasou. Ve Slovensku si ale připravte minimálně 300 Kč, v Maďarsku zhruba o stokorunu více. Následující cifry jsou již neměnné. Je tedy pouze na vás, jak si naplánujete letošní dovolenou do Chorvatska a kolik peněz zaplatíte za povinné poplatky, jimž se zkrátka nevyhnete.

 


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *