Rozvod je nemilou sociální záležitostí, která může postihnout mnohé z nás. Ukončení manželského svazku, ať už jednoduchou nebo složitou cestou. Zvolíte-li kteroukoliv z těchto variant, pokaždé se setkáte s určitými výdaji, jež narůstají jak s vašimi požadavky, tak v případě rozepře a v rámci majetkového vyrovnání manželů.

Soudní poplatek

Pustíte-li se do rozvodu, počítejte již s prvotní platbou, která vám vznikne, aniž byste cokoliv udělali nebo k čemukoliv dospěli. Jsou to samozřejmě soudní výlohy, respektive poplatek za zahájení rozvodového řízení. Ten činí 2 000 Kč.

Jde pouze o návrh na rozvod, který v sobě nezahrnuje jakákoliv další řízení týkající se majetkového vyrovnání. Pakliže dohodnuti nejste, počítejte v případě drobnějších věcí s poplatkem 1 000 Kč, u většího množství majetku se tato částka šplhá k hranici 5 000 Kč.

Právní služby mnoha podob

Teprve nyní však přichází na přetřes to skutečné placení. Nepatříte-li mezi právně vzdělané občany, určitě přenecháte vytvoření všech žádostí a náležitostí právníkovi. Ceny se v tomto případě liší v závislosti na zvolené právní kanceláři.

  • Návrh na rozvod od 1 500 Kč do 3 500 Kč
  • Návrh na svěření dítěte do péče od 1 000 Kč do 2 500 Kč
  • Dohoda o vypořádání majetku od 1 500 Kč do 3 000 Kč

Využít lze samozřejmě i přidružených právních služeb. Z logického hlediska tedy vyplývá, že čím delší rozvod je, tím vyšší máte náklady.

Právní zástup u soudu

Cena za nadstandardní péči právníka se pohybuje od 1 000 Kč za jednotlivý úkon, ať už je to sepsání odpovědi, dopisu, apod. Rozhodnete-li se mít při soudním sporu právní oporu vedle sebe, počítejte s tím, že vás jedno soudní stání může vyjít na 2 000 Kč až 4 000 Kč.

Rozvod je tedy záležitostí, která i při bezproblémové dohodě obou manželů může dosahovat nákladů v řádu několika tisíc korun.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *