Rovnátka se řadí k ortodontické léčbě, s pomocí níž lze velice efektivním způsobem vylepšit, respektive srovnat jakýkoliv chrup. V rámci této léčebné metody existuje samozřejmě přemíra nejrůznějších variant, jak docílit požadovaného výsledku.

Vzhledem k tomu, že patří zdravý a krásný chrup k naprostým nezbytnostem reprezentativního vystupování, nosí je stále více lidí a to nejenom těch mladých, ale také těch starých.

Léčebné výdaje na rovnátka

Stejně, jako velká spousta lékařských procesů, i tento má několik fází, které jsou doprovázeny platbami za jednotlivé úkony.

Vstupní konzultace

K prvotní činnosti patří bezpochyby první konzultační návštěva, která je ve většině klinik zpoplatněna částkou kolem 300 Kč až 400 Kč.

V momentě, kdy postoupíte do další fáze nejrůznějších otisků, rentgenů a podobných záležitostí, přichází na přetřes příprava léčebného plánu. V mnoha případech jde o zpoplatněnou položku, která není primárně hrazena zdravotními pojišťovnami. Cena se pohybuje kolem 1 000 Kč.

Fixní aparáty

Pakliže je chrup hodně křivý, přistupuje se povětšinou k léčbě fixními aparáty. Jde o speciální zámečky lepené na zuby, které jsou protnuty slabým drátkem. V rámci volby všemožných materiálů, potažmo barevných variant, se mohou celkové náklady za léčbu v době jednoho roku až dvou let vyšplhat na částku 30 000 Kč u dětí. Dospělí zaplatí zhruba o 3 000 Kč až 5 000 Kč více.

Nasazovací rovnátka

Po úspěšném srovnání je třeba několik následujících měsíců nosit rovnátka, která lze z úst vyndat a jejich upotřebení je hlavě v noci. Úkol je jednoduchý. Nadále udržovat ideální postavení zubů, než bude vše stabilní.

Náklady na tyto preparáty jsou již hrazeny pojišťovnami, přesto počítejte platby za nejrůznější výměny doplňků a podobné prvky, jež spolykají řádově stokoruny až tisíce.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *