Přepis vozidla na nového majitele je dnes velice běžným procesem, kterým si prošel pravděpodobně každý z nás. Týká se to především ojetých vozů. Ten si pořídíte od původního majitele a musíte podstoupit určitý administrační koloběh, nežli je vůz přepsán na vaše jméno.

S tímto procesem je samozřejmě spojeno hned několik finančních výdajů.

Jak probíhá přepis vozidla na nového majitele?

V první řadě je třeba zmínit, že níže uvedené platby se týkají především nového majitele vozu, nikoliv toho původního. Ten pouze odhlásí automobil na dopravním inspektorátu a předá velký technický průkaz.

Celý koloběh povinností čeká právě vás, kdy si musíte nejprve sjednat povinné ručení, jež se pohybuje v závislosti na objemu vozu a délce řízení konkrétního člověka od 1 500 Kč ročně a výše.

Následuje protokol o evidenční kontrole za cenu cca 250 Kč, popřípadě samotná technická kontrola 700 Kč včetně emisní prohlídky od 400 Kč a výše, v závislosti na typu motoru.

Platby na dopravním inspektorátu

Teprve po zajištění všech výše uvedených dokumentů je možné přihlásit vozidlo na svoji osobu. Za převod automobilu se platí poplatek 800 Kč. Ten však nemusí být jediný. Dnes je totiž stanovena tzv. eko daň, která se týká hlavně postarších vozů. Pakliže ji váš vůz už má zaplacenou, nic dalšího nehradíte, v opačném případě se připravte na následující.

  • EURO 0 – cena 10 000 Kč
  • EURO 1 – cena 5 000 Kč
  • EURO 2 – cena 3 000 Kč

Jednotlivé kategorie se odlišují hlavně stářím konkrétního modelu a splněním předepsaných emisních norem. Pro mnoho lidí poměrně nečekaný výdaj, s nímž je třeba počítat.

Příplatky za přípojná vozidla

Pakliže s osobním automobilem chcete přihlásit ještě přípojný vozík do hmotnosti 750 Kč, je cena 500 Kč. Je-li hmotnost tohoto přívěsu nad 750 Kg, počítejte s částkou 700 Kč.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *