Svatba má být nejkrásnějším okamžikem v životě dvou lidí. Oficiální životní pouto a moment, od něhož budete na všechno dva, ať už jsou to radosti, tak strasti každodenního žití. Tento příjemný slavnostní den však není levnou záležitostí, o čemž vás přesvědčíme v následujících řádcích.

Přípravy na svatbu

S prvním výdajem je třeba počítat již při oblékání nevěsty a ženicha. Žena povětšinou využije půjčovny šatů, která vyjde na cca 5 000 Kč, oproti samotnému nákupu v hodnotě několika tisíc korun. Muž zvolí oblek, jenž se pohybuje kolem 8 000 Kč. Kromě toho připočtěte ještě několik drobností, které ceny za oblečení a doplňky trochu navýší.

  • Svatební boty od 1 000 Kč
  • Svatební kytice od 1 500 Kč
  • Kadeřnické služby kolem cca 2 000 Kč
  • Svatební prstýnky ve zlatě od 10 000 Kč

Velký den D

Pokud máte výše uvedené věci na svatbu, je třeba se zaměřit na konkrétní den obřadu. Za ten zaplatíte na matrice 1 000 Kč. Připočíst však musíte poplatek za výjimečné místo uzavření sňatku, pokud to není na úřadě. Časté jsou hrady a zámky, kde se náklady mohou pohybovat od 5 000 Kč výše.

Aby vám na svatbu vůbec někdo dorazil, neopomínejte na svatební oznámení, u něhož platíte zhruba od 25 Kč za kus dle grafické náročnosti. Tento den si navíc chcete připomínat celý život, proto myslete na fotografa, jehož celodenní služby mohou vyjít na cca 5 000 Kč.

Svatební hostina

Nyní následuje poslední fáze svatebního dne, kterou je hostina pro blízké. Před jejím zahájením je třeba postarat se o určitou výzdobu, cukroví, květiny, apod., což je položka rozpočtu s hodnotou kolem několika tisíc korun. Při stravování si vyčleňte průměrně 500 Kč na jednoho hosta.

V celkovém sumáři počítejte, že pakliže pozvete zhruba 50 lidí, čekají vás náklady kolem 60 000 Kč a výše, v závislosti na individuálních požadavcích.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *