Pokud se řekne nová střecha, lze si pod tímto slovním spojením představit hned několik činností najednou. Někdo provede jen rekonstrukci v podobě pokládky nové střešní krytiny, jiný vyžaduje výstavbu kompletní části objektu.

Zabývejme se tedy druhou zmiňovanou variantou, která může dosahovat naprosto rozdílných cen.

Výběr střešní krytiny

Nežli přistoupíte k objednávce nejrůznějších prací souvisejících s vybudováním střechy, je třeba zvolit odpovídající krytinu, která může nabývat spousty podob.

  • Pálená taška – cena započínající na 350 Kč za 1 m2
  • Betonová taška – cena započínající na 250 Kč za 1m2
  • Asfaltová šindel – cena započínající na 200 Kč za 1 m2
  • Štípaná břidlice – cena započínající na 750 Kč za 1m2

Ceny se dále navyšující v závislosti na volbě barevného vzoru a všemožných střešních doplňků.

Střešní práce a jejich ceny

Výstavba nebo rekonstrukce střechy si žádá hned tři významná řemesla, která mají na celkové zpracování a finální vzhled poměrně velký vliv.

  • Pokrývačské práce
  • Tesařské práce
  • Klempířské práce

Tesaři

Vše započíná vazbou, respektive dřevěnou konstrukcí, na níž přijde laťování a podbití. Cena se v tomto případě pohybuje v řádu několika tisíc korun, s přihlédnutím ke složitosti a objemu střechy.

Pokrývači

Pokud jde o pokládání velkoformátových tašek, ceny začínají na 120 Kč za 1 m2. S náklady v této oblasti se však můžete dostat až na 190 Kč za 1 m2. To bude v okamžiku, kdy zvolíte bobrovky nebo honosnější krytinu.

Klempíři

Nakonec je třeba neopomínat ani na „plechařinu“, respektive klempířské práce. V tomto případě se ceny odvíjí od konkrétní části střechy a začínají na sumě cca 50 Kč za běžný metr nebo kus. Týkat se to může jak žlabů, okapů, svodů, háků, štítků, okapniček, tak spousty dalších doplňků.

Celkové náklady se dle velikosti mohou pohybovat od 250 000 Kč výše.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *