Rekonstrukce koupelny v panelovém bytě patří asi k nejčastějším stavebním počinům, který jednoduše nemine žádného majitele takové nemovitosti. Každý k modernizaci tohoto obydlí přistupuje ze zcela jiného pohledu.

Někdo vsadí pouze na výměnu vnitřních prostor, jiný dá přednost komplexnosti a nahradí umakartové jádro za pomoci lehkého zdiva. My vám nyní přinášíme přibližnou cenovou kalkulaci obou těchto řešení a vězte, že peněžní rozdíly jsou to skutečně markantní.

Levná rekonstrukce koupelny

Tím časově a hlavně finančně nejjednodušším východiskem bude pouhé nahrazení vnitřních prvků koupelny. Spousta lidí se totiž uchýlí k variantě, kdy na stávající umakart aplikuje novou dlažbu a tím docílí vytvoření nových hygienických prostor.

V tomto ohledu můžete počítat s novými rozvody, položením dlažby, obložením stěn a obezděním klasické levné vany. Vyměněno může být i staré umyvadlo za nové tak, aby místnost dostala zcela novou podobu.

Cena zmodernizovaného umakartu

Výše realizované úpravy jsou sice minimálního charakteru, ale také nízkých cen, které se pohybují někde v rozmezí od 30 000 Kč do 40 000 Kč. Z hlediska životnosti umakartu však může jít o časově omezenou náhražku plnohodnotné modernizace.

Kompletní rekonstrukce koupelny

Pakliže vám nebude líto vynaložit větší peněžní prostředky, vydejte se raději cestou kompletní přestavby, kdy je stávající umakart demontován. Provedeny jsou všechny rozvody včetně elektřiny a vyzděna je nová místnost, jež může být uzpůsobena vašim potřebám či prostoru. Vnitřní vybavení je plně ve vaší moci.

Cena rekonstrukce koupelny

Náklady na stavební práce, včetně realizace a začištění místnosti se šplhají k hranici 110 000 Kč až 150 000 Kč, v závislosti na velikosti prostoru. Nutno ale říci, že jde o celoživotní provedení, které navíc zvyšuje hodnotu nemovitosti.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *