Základová deska tvoří velice důležitou část jakékoliv nemovitosti. Jde o základ celého objektu, který by měl být proveden s maximální pečlivostí a patřičnou odborností. Prvek, jenž propojuje váš objekt se zemí, do níž musí být dokonale zasazen.

Základová deska krok za krokem

Výstavba základové desky přináší hned několik fází, jimiž si musíte projít a které stojí určité množství finančních prostředků. Nežli se vůbec pustíte do jakékoliv činnosti, zaplatíte minimálně za zaměření základů, což je položka ve výši asi 2 000 Kč až 3 500 Kč.

Zemní práce

Nejprve je nutné provést stažení vrchní zeminy a následně vykopat základové pasy, což je realizováno dle příslušného projektu a za přispění patřičné techniky. S tím jsou samozřejmě spojeny i náklady na bagr, popřípadě dopravu nejrůznějšího stavebního materiálu.

Zemní práce se mohou při celkové ploše běžného domu 115 m2 pohybovat kolem 20 000 Kč až 30 000 Kč.

Realizace odpadů

Nežli se vůbec pustíte do jakékoliv činnosti v podobě betonování, vše důkladně promyslete, připravte si potřebné odpady a cokoliv, co je ukryto pod základovou deskou. V momentě zalití betonem se k těmto věcem jenom stěží dostanete.

Cena za kanalizaci a přidružené stavební materiály včetně obezdívky ze štípaných cihel, nejrůznější armaturu, kari sítě, penetraci a jiné prvky, může vyjít na cca 30 000 Kč až 40 000 Kč.

Betonování pasů a základové desky

Poslední a pravděpodobně cenově nejnáročnější činností je práce s betonem. Nejprve je nutné zalít vykopané pasy. Po přípravě celé plochy vysypané zhutněným podložím můžete přistoupit k lití základové desky. Cena za beton v patřičném množství může činit 45 000 Kč až 55 000 Kč.

Nebudujete-li žádnou atypickou nemovitost o velikosti uvedené plochy, může být kompletní cena základové desky mezi 95 000 Kč až 105 000 Kč.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *