Rekonstrukce bytu je velice individuální záležitostí, především kvůli tomu, že každý člověk má zcela odlišné nároky na každodenní žití. Někdo se spokojí se starou podlahou a bude investovat pouze do bytového jádra. Další to udělá naopak.

My vám však přinášíme obecné ceny za kompletní modernizaci bytové jednotky, v rámci níž dojde k výměně a opravě těch nejzásadnějších částí. Do kalkulace samozřejmě není zahrnován nábytek a podobné doplňky. Pouze věci, jež jsou pevně spjaty se zemí nebo se stávají elementem, jenž navyšuje hodnotu bytu.

Rekonstrukce od A až do Z

V potaz budeme brát postarší panelový byt, který se pyšní velikostí kolem 75 m2 až 85 m2. V takovém bytě je třeba udělat následující rekonstrukční procesy.

  • Kompletní výměna podlahové krytiny
  • Nákup nových interiérových dveří
  • Rekonstrukce bytového jádra včetně nákupu patřičných spotřebičů
  • Ostatní stavební práce a úpravy

Nová podlaha

Vybírat si můžete od těch nejlevnějších materiálů, mezi něž patří koberce, přes laminátové podlahy až po přírodní dřevo. Poměrně zajímavý je také moderní vinyl. Kompletní cena včetně pokládky může být v rozmezí od 40 000 Kč do 115 000 Kč.

Interiérové dveře

V uvedeném bytě je vhodné počítat alespoň se šesti kusy, které mohou být z laminátu nebo přírodnější dýhy, popřípadě skutečného dřeva. Dle výsledného designu dveří jde o ceny od 55 000 Kč do 110 000 Kč.

Bytové jádro

Samotná rekonstrukce včetně stavebního materiálu stojí povětšinou do 130 000 Kč. Počítat ale musíte i s nutným vybavením koupelny, které by v případě zlaté střední cesty nemuselo překročit hranici 80 000 Kč.

Ostatní náklady

Opomínat byste však neměli na malby, vypínače, elektroinstalace a jiné drobnější procesy nebo úpravy, za které můžete nechat od 20 000 Kč výše, v závislosti na svých bytových požadavcích.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *