Zázemí v podobě rodinného domu, to je sen pravděpodobně každého člověka. Vlastnit nemovitost, která do posledního detailu odpovídá našim náročným požadavkům, ať už z pohledu výsledného vzhledu, tak prostorového uspořádání.

Stavba domu je samozřejmě cenově náročným procesem, záleží však na tom, jakou variantu vyhotovení zvolíte.

  • Zděný objekt
  • Dřevostavba

V rámci dalšího dělení lze narazit ještě na to, jestli si dům postavíte svépomocí nebo v jakém stavu vyhotovení ho převezmete.

  • Hrubá stavba
  • Objekt před dokončením
  • Dům na klíč

Cenové náklady na zděný dům a dřevostavbu

Pokud lidé volí moderní obydlí, snaží se zastavěnou plochou vejít do 150 m2, což je nejenom z důvodu menších nákladů a následného provozu, ale také kvůli stavebnímu ohlášení, jež je daleko příjemnější, než stavební povolení.

Pakliže se ptáte na otázku, kolik stojí postavit zděný dům o takové ploše, odpověď může být jednoduchá. Výdaje se pohybují kolem 3 000 000 Kč. V okamžiku, kdy stejnou stavbu zvolíte v provedení dřevostavba, je předpoklad, že trochu málo peněz ušetříte. Cena takového objektu je přibližně 2 800 000 Kč.

Hrubá stavba, před dokončením nebo na klíč

Určitým pod-rozdělením dřevostaveb nebo zděných domů je právě stav dokončení objektu.

Jestliže se rozhodnete pro dům v kompletní výbavě na klíč, jehož cena se pohybuje kolem 3 000 000 Kč, můžete počítat s tím, že hrubá stavba bude atakovat hranici 1 200 000 Kč až 1 500 000 Kč se základovou deskou. V takovém případě vás však čeká poměrně značné množství dalších pracovních povinností.

Určitým ulehčením a zároveň příjemnou finanční úlevou může být stavba před dokončením, která by v ten okamžiku stále asi 2 000 000 Kč až 2 400 000 Kč.

Je tedy pouze na každém, kdo jak je zručným stavebníkem, protože kupříkladu stavba svépomocí přináší povětšinou až polovičních úsporu na výstavbu celého objektu.


Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *